הדברה מקצועית

חשיבותה של הדברה מקצועית

הדברה מקצועיתמדוע?

המדינה שלנו מאופיינת באקלים חם ומהווה אזור מרובה במזיקים שונים. מזיקים כשמם כן הם- הם מהווים מטרד לאדם וסביבתו, לעתים ברמה בלתי נסבלת וכזו הפוגעת ברכוש האדם ואורח חייו. אך מעל הכול, הם עלולים להוות בעיה תברואתית חמורה ולהעביר מחלות. פרעושים, קרציות, ג'וקים, עש, חולדות ועכברים- הם חלק מן המזיקים השכיחים ביותר בשטחנו הפרטי. גם במרחב הציבורי ישנם מזיקים אופייניים כגון חולדות, צרעות, יתושים וזבובים.

הטיפול בכל סוג של מטרד כזה הוא טיפול הדברתי שונה, בשיטות שונות הקיימות כיום. השאלה היא האם לטפל בבעיה בעצמנו או לבחור בחברת הדברה מקצועית. לעתים יש לבחור בין מספר חומרים שונים, והדבר דורש היכרות מצוינת עם תחום זה. הדרך הטובה ביותר, גם אם נראית יקרה יותר לעתים, היא הזמנת מדביר מחברת הדברה מקצועית ובעל תעודת מוסמך מטעם משרד הבריאות. זוהי הדרך האחראית ביותר לבצע הדברה כהלכה וללא פגיעה בעצמנו ובסביבתנו.

 

זהירות, רעל!

במקרים בהם ישנו מטרד גובר, יהא סוג המזיק אשר יהא, אין מנוס כאמור מלבצע הדברה. חומרי הדברה הקיימים בשוק כיום הם רבים. חלקם בשימוש של הדברה מקצועית וחלקם נמצאים בכל סופר. המוצרים הביתיים הם בדרך כלל בעצמה נמוכה יותר מאחר והם מיועדים לשימוש הכלל. הדברה מקצועית משתמשת בדרך כלל בחומרים בעצמה גבוהה יותר וביעילות טובה יותר. בשני המקרים, החומרים ברובם רעילים לאדם, לבעלי חיים ואף לצמחיה.

הדברה מקצועית

על כל מוצר הדברה בישראל חייב להופיע אופן השימוש בו על גב האריזה, בנוסף למרכיבים שבו ופירוט הסכנות הטמונות בשימוש בו. הסכנות- חשוב לציין- הן רבות ועלולות להיות מסוגים שונים ולהתבטא בדרכים שונות. חומר ההדברה מיועד לחסל סוג מסוים של מטרד, אך לא תמיד פעילותו תגביל עצמה למטרד זה בלבד. שימוש בחומר הדברה שלא כהלכה עלול לגרום לפגיעה ממשית ולעתים אף קשה באדם ובסביבתו. רובנו לא מומחים להדברה ולחומרים כימיים ואנו עלולים לפזר את החומר הרעיל גם בסביבה בה אנו חיים.

להזמין מדביר ולהיות רגועים

כאשר אנו פונים אל הדברה מקצועית, אנו יודעים שאיש מקצוע מטפל עבורנו בבעיה על כלל מרכיביה. המדביר ינחה אתכם מבחינה בטיחותית. אם ההדברה מסוכנת בזמן ביצועה, המדביר ינחה אתכם תוך כמה זמן ניתן לחזור לבית, בעוד שאת החלק המסוכן של ההדברה הוא יבצע בזמן היעדרכם. המדביר גם ינחה אתכם לגבי חיות המחמד המתגוררות בבית ולגבי בטיחותן שלהן. וודאו שאתם מקבלים הנחיות מהמדביר כיצד לנקות את האזור המודבר והאם עליכם לבצע משהו נוסף. בנוסף, בקשו סיכום של פרטי פעולת ההדברה: מה הייתה הבעיה בה טיפל, מהם החומרים והתכשירים בהם השתמש המדביר כולל שמם המדויק, פרטי האדם שביצע את ההדברה ומטעם איזו חברת הדברה מקצועית, מספר הרישיון של המדביר ופרטי התקשרות שלו ושל החברה במידה ויש צורך לפנות אל חברת הדברה מקצועית שוב בעתיד.

 

הדברת מזיקים על כל סוגיהם, צריכה להיעשות על ידי מדבירים מוסמכים של חברת הדברה מקצועית. חייגו למדבירים שלנו: 1-800-666-600

Share Button
Rate this post
הבלוג של אגרוטל הדברה