הדברת עכברים

עכבר – מי אמר חמוד?

אתם פותחים מגירה ולהפתעתכם מגלים בפנים עכבר מבועת הלוטש בכם שתי עיני חרוז מפוחדות… אתם טורקים את המגירה בחזרה, מנסים להירגע ולהחליט מה עושים עכשיו. העכבר אולי נראה תמים למדי ואולי אפילו אפשר לומר – חמוד, אך אל תפלו בפח – מקומו של העכבר איננו בקרבתכם ובטח ובטח לא בביתכם!

עכבר- יונק קטן ממשפחת המכרסמים. העכבר זעיר יותר מקרובת משפחתו החולדה, אך הנזקים שהוא מסב לסביבה ולבריאות אינם פחותים מאלו הנגרמים על ידי החולדות.

הדברת עכברים, הדברה ירוקה אגרוטל הדברות

עכברים הם מטרד לא קטן. הם ניזונים מהמזון שלנו, מכרסמים כבלים וחוטים חשמליים ויכולים להסב נזק לתשתיות החשמל. קבוצה של עכברים שהשתכנה במסעדה שאתם מנהלים יכולה להרתיע לקוחות מהמקום אחת ולתמיד, ובמידה ומדובר בשדה חקלאי – סביר להניח שייגרם נזק רב ליבולים כתוצאה מכרסום של הצמחייה באזור.

עכברים מעבירים מחלות קשות ומהווים סכנה בריאותית לאדם. פרעושים, אותם נושא העכבר על גופו, עוברים בקלות לחיות המחמד שלכם ומתחילים לשרוץ בביתכם. הגללים של העכבר, דמויי אורז בצבע שחור, גם הם מעבירים מחלות ויש להיזהר מלבוא איתם במגע. אכילה של מזון שכורסם על ידי העכבר מבלי ששמתם לב, עשויה לגרום למחלות קשות ואף למוות. בקיצור, כדאי למצוא פתרון יעיל לבעיית העכברים בסביבתכם ולהיפטר מהם במהירות האפשרית!

פעולות מנע להופעת עכברים

הקפדה על ניקיון, שמירה על אטימותו של פח האשפה, הימנעות מהשארת מזון מחוץ למקרר יהפכו את ביתכם למושך פחות מבחינת העכברים וימנע את הופעתם. בנוסף, אטימה של פתחים וסדקים בקירות וארונות וכן מיגון החלונות על ידי רשתות צפופות יקטינו את הסיכוי לחדירתם של העכברים לסביבתכם.

שיטות להדברת עכברים

לצוות המדבירים המוסמך של אגרוטל הדברות ניסיון רב ומוניטין ב הדברת עכברים בסביבה הביתית, משרדים, מפעלים ומתחמים חקלאיים. קיימות מספר שיטות להתמודדות עם בעיית העכברים: שיטות הדברה כימית ולצדן הדברה ירוקה שהופכת לפופולארית יותר בשנים האחרונות.

  • הדברה כימית – פיזור פיתיונות רעילים באזור: אכילתם גורמת למותם של העכברים. שיטה זו שנויה במחלוקת בשל הסכנות שכרוכים בה. במידה ומיושמת ההדברה הכימית בסביבה ביתית הרעל יכול להיות נצרך בקלות על ידי ילדים קטנים או חיות מחמד, לכן מומלץ להימנע משיטה זו. יתר על כן, במידה וכתוצאה מאכילת הרעל מת העכבר באזור מוסתר מהעין, בתוך סדק או תעלת אוויר – קשה מאוד לאתרו והפגר מדיף ריח לא נעים שמושך זבובים לאזור. גם שימוש ברעלים בשטח חקלאי פתוח עשוי לגרום לנזקים כבדים מאחר וייתכן שחיות אחרות יצרכו את הרעל או ייפגעו כתוצאה מאכילה של עכברים שהורעלו. כך שהדברה כימית עלולה לגרום לנזק אקולוגי, וכמובן שזה לא רצוי בעליל!
  • הדברה ביולוגית – חתול בבית או אוכלוסיית תנשמות בשטח חקלאי הנתון לפורענות ידללו את אוכלוסיית העכברים וירחיקו אותם מהאזור. כך, באופן טבעי ומבלי לפגוע בסביבה ניתן להיפתר מהמזיק הטורדני.
  • הדברה באמצעות מלכודות – עכבר הנלכד במלכודת קפיץ מת באופן מידי על ידי מנגנון שנסגר עליו ברגע שהוא נכנס למלכודת. לעומת זאת מלכודת כלוב הומאנית יותר ומאפשרת ללכוד את העכבר בעודו חי ולשחררו בשטח פתוח ומרוחק מהבית. שימוש במלכודות דבק נאסר בחוק בשל הסבל הרב שנגרם למכרסם לאחר שנלכד במלכודת זו.
  • הדברה אלקטרונית – מכשירים הפזורים ברחבי הבית ומביאים להרחקתם של העכברים מהאזור על ידי השמעה של רעש הצורם את אוזניהם. הרעש המושמע על ידי המכשירים מחוץ לטווח השמע האנושי ולכן אינו מפריע לבני אדם. גם זו היא שיטה הומאנית להתמודדות עם בעיית העכברים.

המומחים של אגרוטל הדברות ימליצו על השיטה המתאימה ביותר עבורכם ל הדברת עכברים ויפטרו אתכם מהמטרד במקצועיות ואפקטיביות. וכמובן, הבטיחות היא מעל הכול!

רוצים להגיד שלום לעכבר שמסתתר בארון? רוצים להיפרד מהעכברים שבמסעדה? נמאס לכם מכרסום של יבולים חקלאיים בשטח שלכם? התקשרו עכשיו לאגרוטל הדברות 1-800-666-600

 

 

 

 

Share Button