הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים – איך מתמודדים עם זה?

מי עומד לפנינו? טרמיטים הם אחד המזיקים האכזריים ביותר, ולמרות שלא תמיד נראים לעין, הם גורמים לנזקים כבדים לבית וסביבתו.

התאית, ממנה ניזונים הטרמיטים, מצויה בשפע בעץ, לכן מושבה של טרמיטים, המכילה בדרך כלל מיליוני פרטים, מפרקת בפרק זמן קצר כמויות עץ אדירות וגורמת לנזק בלתי הפיך לרכוש. הטרמיטים חודרים לבית דרך סדקים בקירות וברצפה והורסים את חלקי העץ בבית: ריהוט, משקופים, חיפויים מעץ ועד.

 זיהוי בעיית הטרמיטים

מדביר של הדברת טרמיטים

ישנו קושי לזהות את בעיית הטרמיטים, מאחר ומזיקים אלו נוטים להתמקם במקומות מסתור הקרירים והלחים – סביבת מחיה אידאלית עבורם, לכן ברוב המקרים גילויים מתרחש זמן רב לאחר שהנזק כבר נגרם.

חשוב שתגלו ערנות: כל סימן של כרסום, התפוררות, בליטות בתוך הגבס, ריקבון, בוץ על הקירות וחורים במשקופי עץ, רהיטים ומבני עץ מעידים על הימצאותם האפשרית של הטרמיטים בסביבתכם.

 אם יש ספק – אין ספק!

במידה וקיים חשש, ולו הקל ביותר, להימצאותם של הטרמיטים בביתכם יש לפנות באופן מיידי למדביר מוסמך. ללא טיפול מהיר ומקצועי הטרמיטים יתרבו במהירות והנזק שייגרם לביתכם וסביבתו רק ילך ויגבר. באגרוטל הדברות מתמחים בהתמודדות עם בעיית הטרמיטים ופותרים אותה לצמיתות. הדברת טרמיטים היא תחום מסובך הדורש מומחיות וניסיון רבים – בעוד שניתן לנסות לבצע הדברה עצמאית באמצעות ריסוס של מזיקים אחרים, דוגמת ג'וקים ויתושים, כאשר מדובר בטרמיטים – התרסיסים הרגילים לא יועילו.

בהדברת טרמיטים ישנו צורך בשימוש ברעלים מיוחדים הניתנים ברישיון של משרד הבריאות בלבד. באגרוטל הדברות כלל החומרים הייעודיים להדברת הטרמיטים עומדים בתקנים ומאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

 אנו באגרוטל הדברות מתמחים בהדברת טרמיטים עבור לקוחות פרטיים ועסקיים החל משלב הזיהוי והאיתור המדויק של הבעיה ועד ליישום ההדברה בפועל תוך בחירת שיטת ההדברה והחומרים המתאימים. הידע והניסיון שלנו בהדברה מאפשרים לנו להתמודד עם בעיית הטרמיטים ביעילות רבה ובמינימום פגיעה בסביבה. אנו עובדים בשיטות מתקדמות תוך שימוש בחומרים חדשניים ויישומן של הטכניקות היעילות ביותר להתמודדות עם הטרמיטים.

ישנן מספר שיטות עיקריות לטיפול במכת הטרמיטים:

  • שיטת הפיתיונות – המדביר המקצועי של אגרוטל הדברות מאתר את מסלולי ההתקדמות של הטרמיטים ומניח בהם פיתיונות מורעלים: בפעם הראשונה מדובר בפיתיונות נטולי רעל ורק בפעם השנייה, לאחר שלומדים הטרמיטים לזהות את הפיתיון בתור מזון, מוסיף המדביר לפיתיון את החומר הפעיל, שממית בהדרגה את מושבת הטרמיטים לאחר שהפיתיון מובא על ידם לתוך הקן.

  • שיטת החדרה בחלץ של חומר הדברה – מושבות הטרמיטים שוכנות לרוב ברצפה, המשקופים והקירות של הבית וכן באדמה שמתחתיו ובסביבתו. המדביר המקצועי של אגרוטל מזהה את מקומות הקינון המרכזיים של הטרמיטים ומבצע שורה של קידוחים מסביב לבית וכן במשקופי הדלתות והרצפה. דרך פתחי הקידוח מחדיר המדביר את חומרי ההדברה במינונים מדויקים ומדודים ישירות לתוך מושבות הטרמיטים.

  • שיטת האיוד בגז – כאשר מתגלים הטרמיטים בתוך ריהוט נהוג לבצע איוד בגז – פעולה הנעשית בביתו של הלקוח או בחדר איוד מקצועי ואטום של אגרוטל הדברות. בתהליך האיוד מוזרם הגז הרעיל לתוך החלל האטום בו נמצא הריהוט הנגוע, החומר חודר לתוך גופם של הטרמיטים וגורם להשמדתם.

הדברה מונעת נגד טרמיטים להקדים תרופה למכה

לאור הנזק הכבד הנגרם לבית וסביבתו עם הופעת הטרמיטים, אנו באגרוטל הדברות ממליצים לכם להקדים תרופה למכה על ידי טיפול מנע תקופתי.

במידה וביתכם טרם נבנה, מומלץ לבצע טיפול מנע עוד לפני שלב יציקת הרצפה ובכך למנוע את בעיית הטרמיטים בשנים הבאות. גם לפני הוספת חלקי עץ לבית דוגמת, פרגולות, פרקטים ודקים, רצוי להזמין מדביר מקצועי של אגרוטל הדברות שיבצע עבורכם הדברה מונעת נגד טרמיטים ויבטיח לכם שקט בעתיד. זכרו כי הדברת טרמיטים במבנה קיים מצריכה קידוח או פירוק ולכן יקרה ומורכבת יותר.

חושדים כי נתקלתם בבעיית טרמיטים? לפרטים וקבלת ייעוץ טלפוני חינם צרו אתנו קשר – 1-800-666-600

Share Button