הדברת חולדות

חולדה – "נעים" להכיר

התחלתם לשמוע רשרושים בבית? מצאתם על גבי חוטי חשמל וריהוט סימני שיניים? ראיתם עקבות של צואה ברחבי הבית או המשרד? ככל הנראה מדובר בחולדות שמצאו את דרכן לביתכם ובחרו בו כמקום משכנן החדש.

החולדה – אחד המכרסמים הטורדניים ביותר עבור האדם. הן חודרות לביתנו, אפשר לפגוש בהם במשרדים ומפעלים וגם אזורים חקלאיים נתונים לפורענות. החולדות מכרסמות קירות, דלתות וריהוט, הן משאירות סימני שיניים על גבי חוטי חשמל, יכולות לגרום לקצרים ולהסב נזקים עצומים למערכות חשמל, מכונות ומחשוב. גרוע מכך, החולדות מעבירות מחלות מסוכנות לאדם כיוון שמגיעות לסביבת המגורים והעבודה לאחר ששהו בביוב ובפחי האשפה. הן נושאות על גופן מזיקים מסוכנים כמו פשפשים וקרציות – את כל אלו הם מביאות איתן לביתנו. לא כיף בכלל!

באגרוטל הדברות מציעים להיפטר מבעיית החולדות באמצעות הדברה מקצועית ואפקטיבית תוך מזעור נזק בריאותי וסביבתי והקפדה מרבית על בטיחות.

הדברת חולדות אגרוטל הדברות

כיצד נמנע את חדירתן של החולדות לסביבתנו?

החולדות משתחלות בקלות דרך פתחים זעירים, לכן, סדקים וחריצים ברחבי הבית מהווים מקום מסתור אידיאלי עבורן – אטימה שיטתית של סדקים אלו תקטין את הסבירות להופעתן של החולדות בסביבתכם.

כמו כן, שמירה על ניקיון, ריקון פחי אשפה בתדירות גבוהה והימנעות מהשארת מזון עומד מחוץ למקרר יהפכו את האזור למושך פחות מבחינת החולדות.

וכמובן, לא יזיק להביא הביתה את האויב המושבע של החולדה – החתול. כך גם תרוויחו חבר נאמן ופרוותי שיהפוך במהירות לבן משפחה אהוב, וגם תרתיעו חולדות ותמנעו מהן להתקרב לביתכם.

הדברת חולדות – הדברה כימית באגרוטל הדברות

באגרוטל הדברות ישנן מספר שיטות להדברת חולדות: שיטה כימית המבוססת על חומרים רעילים ושיטות ירוקות וידידותיות יותר לסביבה.

הדברת חולדות כימית – הכוונה לפיזור פיתיונות רעלים ברחבי הבית או באזור אחר הנתון לפורענות. הפיתיונות נאכלים על ידי החולדות וגורמים למותן. הבעייתיות בשיטת הדברה זו נובעת מהסכנה הסביבתית והבריאותית שהיא טומנת בחובה – פיזור הרעל במקומות שיש בהם ילדים או חיות מחמד מסוכן ועשוי לגרום להרעלה שיכולה להסתיים אף במוות.

יותר מזה, לא תמיד הפיתיונות מוכיחים את עצמם כאפקטיביים מאחר ומדובר בחיות אינטליגנטיות שיודעות להימנע מאכילת הפיתיונות לאחר שאחת החולדות מתה כתוצאה מבליעתן. באגרוטל הדברות, עושים שימוש בפיתיונות מיוחדים המשפיעים על המכרסם רק מספר ימים לאחר אכילת הרעל. כך, נמנע מראש מצב בו החולדות אינן בולעות את הרעל בשל מותה של אחת מהן.

בעייתיות נוספת בהדברה הכימית בכך שהחולדות עשויות למצוא את מותן במקומות מסתור, סדקים או בתעלות אוויר ברחבי הבית. הפגרים מתחילים להדיף ריח רע ולמשוך זבובים בעוד שאת מקור הריח לא קל לאתר.

בשל החסרונות הרבים של שיטת פיזור הרעל, נהוג להשתמש בה בהדברת חולדות בביוב ומפעלים ופחות באזורי מגורים ומשרדים.

הדברת חולדות – הדברה ירוקה באגרוטל הדברות

לאור החסרונות של שיטת ההדברה הכימית אנו באגרוטל הדברות מיישמים שיטות ירוקות להתמודדות עם בעיית החולדות. שיטות אלו ידידותיות לסביבה ואינן מסכנות את בריאות האדם.

שיטת המלכודות – שיטת הדברה ירוקה המוכרת והנפוצה ביותר להדברת חולדות. קיימים מספר סוגים של מלכודות:

  • מלכודת קפיץ  – באמצעות מוט, שיני מתכת או זרם חשמלי הורגת המלכודת את החולדה במקום מבלי להסב לה סבל.
  • מלכודת כלוב – נועדו ללכוד את החולדה, כך שניתן יהיה לשחררה בשטח פתוח ומרוחק מהבית. השיטה ההומאנית ביותר.
  • מלכודת דבק – משטח דביק שהחולדה נדבקת אליו וגוססת בהדרגה. שיטה מומלצת פחות בשל הסבל הרב הנגרם למכרסם.

הדברה אלקטרונית – פיזור מכשירים אלקטרוניים ברחבי הבית. המכשירים משמעים רעש בתדרים שמחוץ לטווח השמע של האדם, אך מסבים אי נוחות רבה לחולדות ומרחיקים אותן מהאזור.

לאגרוטל הדברות ניסיון רב במתן שירותי הדברה לסוגי המזיקים במגוון שיטות בדגש רב על שיטות ההדברה הירוקות מתוך מחויבות לשמירה על איכות הסביבה. המדבירים המקצועיים של אגרוטל הדברות יבחרו בשיטה המתאימה ביותר לבעיית החולדות בסביבתכם ויבצעו את הדברתן היעילה במהירות ואפקטיביות מרביים.

רוצים להיפטר מהחולדות באזורכם? חוששים כי המכרסמים פלשו לביתכם? התקשרו עכשיו לאגרוטל הדברות 1-800-666-600

Share Button